AKCESORIA DO JOGI SZYBKO U CIEBIE W DOMU W 48 h

PROMOCJE DO - 10%

PROSTO I BEZPIECZNE: AKCEPTUJEMY SYSTEM PŁATNOŚCI PRZELEWY24

Mata do jogi

Mata do jogi - najlepsze propozycje w Joga Market

Każdy jogin dobrze wie, że śliska mata może skutecznie wyprowadzić z równowagi ;). Kauczuk to tworzywo, które nie ma sobie równych w kategorii, jaką jest przyczepność. Nic więc dziwnego, że maty wykonane z kauczuku to pierwszy wybór znakomitej większości praktykujących jogę we wszystkich jej nurtach. Dynamiczne sekwencje asan, które wyciskają z nas siódme poty przestaną być kłopotliwe, bo mata pomoże nam utrzymać pozycję w ryzach.

Ekologiczna mata do jogi wytwarzana jest ze szczególną dbałością o środowisko, bez użycia szkodliwych materiałów i z uwzględnieniem biodegradowalnych właściwości tworzywa. Osoby, praktykujące jogę są szczególnie blisko natury, dlatego ten wybór, cieszy się wśród nich coraz większym uznaniem.

Korkowa mata do jogi cieszy się popularnością wśród osób, praktykujących jogę Kundalini, wśród kobiet w ciąży, wybierających łagodniejsze formy wysiłku i tych, którzy stawiają na stuprocentowo naturalne rozwiązania. Ta mata jest zrobiona wyłącznie z jednego, przyjaznego środowisku tworzywa. Poza tym jest przyczepna, przyjemna w dotyku i ma właściwości antybakteryjne.

Mata do jogi przede wszystkim na dobry start praktyki. Dla joginów, którzy stawiają pierwsze kroki na macie, lub nie chcą wydawać fortuny na samym początku swojej jogowej drogi. Ponadto ekonomiczna wersja maty jest wystarczająca dla jogina, ponieważ posiada wszystkie niezbędne cechy. Które to z pewnością przydadzą się w praktyce.

Podróżna mata do jogi ma jedną charakterystyczną cechę, dzięki której bardzo się z nią zżyjemy - kompaktowość. Możliwość zabrania ze sobą dosłownie wszędzie, lekkiej maty w formie torebki kopertowej, sprawi, że pretekstów do odmówienia sobie praktyki będzie coraz mniej. Dla wszystkich joginów-obieżyświatów i wielbicieli praktycznych rozwiązań!

Mata to idealny prezent zarówno dla początkujących joginów, jak i dla zaawansowanych praktykujących. Kupując matę na prezent motywujemy bliską nam osobę do wspólnej praktyki. Co jednocześnie pozytywnie przekłada się na zdrowie - zarówno fizyczne jak i psychiczne.

MATA DO JOGI Z NIESTANDARDOWYM ROZMIAREM

Gruba mata do jogi to niewątpliwie zbawienie dla osób o wrażliwych stawach. Praktyka na grubszej macie do jogi nie obciąża naszych kolan czy nadgarstków. Warto również zaznaczyć, że grubsze maty do jogi są idealne dla seniorów.  Ponadto świetnie sprawdzi się u joginów którzy praktykują wolniejsze style jogi. Gruba mata zapewnia dodatkowe warstwy wsparcia dla całego ciała podczas praktyki jogi.

Dłuższe maty do jogi to idealne rozwiązanie dla osób wysokich, mierzących ponad 182cm. Dzięki swojej długości, takie maty do jogi zapewniają pełny komfort praktyki w asanach, w których nasze ciało zajmuje całą powierzchnie. Dodatkowo dłuższa mata to nie tylko komfort, ale również bezpieczeństwo. Podczas gdy wśród wielu sekwencji podczas praktyki musimy przenieść się na początek maty. Aby następnie wylądować na samym jej końcu. Przy czym zachować przyczepność i grunt pod stopami.

MATY DO JOGI POPULARNYCH PRODUCENTÓW

Firma Manduka powstała z prostego pomysłu, że lepsza mata do jogi może zmienić świat. Dodatkowo maty do jogi firmy Manduka to najwyższej jakości produkty z dożywotnią gwarancją na wybrane modele. Ponadto Manduka oferuje maty w wielu wariantach. Znajdziemy wśród nich zarówno maty z kauczuku, jak i wzmocnionego PVC.

Marka Bodhi (firmy Bodynova) ma ponad 20-letnie doświadczenie w produkowaniu mat i akcesoriów do jogi. Ponadto to jedna z niewielu marek działających tak długo na jogowym rynku. Co więcej- sądząc po tak długim doświadczeniu akcesoria firmy Bodhi są nieustannie udoskonalane. Głównie po to aby maty do jogi zmieniały się na lepsze. Warto zaznaczyć, że cały asortyment marki Bodhi jest produkowany w Niemczech. 

Twoja pierwsza mata do jogi

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Wykonanie maty do jogi – początkowo jogę praktykowano na… trawie. Z czasem jednak w obieg weszła skóra zwierząt i dywany. Po to by w końcu wyprodukować pierwszą matę do jogi – i to nie tak dawno temu. Obecnie na rynku znajdziemy maty do jogi wykonane z kauczuku, korka, PVC z dodatkowym wzmocnieniem z włókna węglowego, TPE, czy naturalnej gumy. Gama mat jest zatem bardzo szeroka. Ponadto, dzięki temu matę możemy dopasować do siebie, a nie swoją praktykę do maty. To znaczny krok w ewolucji akcesoriów do jogi.

Grubość maty do jogi – grubość mat do jogi zaczyna się od zaledwie 1,5mm, a kończy na 6mm. Taka rozbieżność nie jest przypadkowa. Grubość powala nie tylko dostosować matę do swojej budowy ciała. Wpływa ona również na preferencje oraz styl jogi, który praktykujesz.

Wielkość maty do jogi – standardowo maty do jogi mierzą 180cm, natomiast niektóre maty mają 200 cm. Ich dostępność gwarantuje odpowiednie dobranie długości maty do swojego wzrostu. Co jest kluczowe, ponieważ niektóre grupy asan wymagają dobrego podłoża na całej długości ciała. Dlatego dla joginów o wzroście powyżej 182cm polecamy maty do jogi 200 cm. 

Producent maty do jogi – joga staje się coraz bardziej popularna na całym świecie, przez co z każdym rokiem liczba producentów mat do jogi rośnie. W związku z tym w Joga Market stawiamy na producentów z najdłuższym doświadczeniem takich jak Manduka i Bodhi, oraz na Otu Yoga które produkują maty najwyższej jakości. Jednocześnie które są z nami na lata, poprzez stałe testowanie właściwie każdego ich rodzaju.

Mata do jogi