Mata do jogi

Mata do jogi - najlepsze propozycje w Joga Market

Jeżeli szukasz przyczepności podczas praktyki kauczukowa mata do jogi to strzał w dziesiątkę. Dlatego też mata z kauczuku najczęściej jest wyznacznikiem amortyzacji w porównaniu z pozostałymi matami. Warto zaznaczyć, że kauczuk jest najczęściej wybieranym tworzywem w zakupie maty do jogi. Co niewątpliwie zawdzięcza swoim właściwościom. Mata do jogi wykonana z kauczuku to jednogłośna odpowiedź dla zmagających się z nadmierną potliwością stóp lub dłoni.

Ekologiczne maty produkowane są z w pełni biodegradowalnych materiałów. Co sprawia, że ich produkcja jest zrównoważona. Ponadto w skład ekologicznych mat wchodzi między innymi korek i naturalna guma. Najważniejsze jednak jest to, że ekologiczne maty do jogi nie zawierają lateksu ani innych substancji toksycznych. W związku z tym są idealne dla alergików.

W przeciwieństwie do innych materiałów używanych przy produkcji mat do jogi, korkowe maty są całkowicie naturalne. W związku z tym mają pozytywny wpływ na środowisko. Dlatego też produkcja korkowych mat jest w pełni zrównoważona, a jakość takiej maty nie ma sobie równych. Podczas praktyki na macie korkowej w pełni poczujesz przyczepność i stabilność.

Podróżne maty do jogi to cieńsze zamienniki standardowych mat, które w przeciwieństwie zabierzesz ze sobą wszędzie. Ponadto warto zaznaczyć, że taka mata do jogi powinna być lekka, giętka i składać się tak, aby można ją łatwo spakować. To właśnie dzięki podróżnym matom możesz praktykować jogę dosłownie wszędzie.

Mata do jogi przede wszystkim na dobry start praktyki. Dla joginów, którzy stawiają pierwsze kroki na macie, lub nie chcą wydawać fortuny na samym początku swojej jogowej drogi. Ponadto ekonomiczna wersja maty jest wystarczająca dla jogina, ponieważ posiada wszystkie niezbędne cechy. Które to z pewnością przydadzą się w praktyce.

Mata to idealny prezent zarówno dla początkujących joginów, jak i dla zaawansowanych praktykujących. Kupując matę na prezent motywujemy bliską nam osobę do wspólnej praktyki. Co jednocześnie pozytywnie przekłada się na zdrowie - zarówno fizyczne jak i psychiczne.

MATA DO JOGI Z NIESTANDARDOWYM ROZMIAREM

Gruba mata do jogi to niewątpliwie zbawienie dla osób o wrażliwych stawach. Praktyka na grubszej macie do jogi nie obciąża naszych kolan czy nadgarstków. Warto również zaznaczyć, że grubsze maty do jogi są idealne dla seniorów.  Ponadto świetnie sprawdzi się u joginów którzy praktykują wolniejsze style jogi. Gruba mata zapewnia dodatkowe warstwy wsparcia dla całego ciała podczas praktyki jogi.

Dłuższe maty do jogi to idealne rozwiązanie dla osób wysokich, mierzących ponad 182cm. Dzięki swojej długości, takie maty do jogi zapewniają pełny komfort praktyki w asanach, w których nasze ciało zajmuje całą powierzchnie. Dodatkowo dłuższa mata to nie tylko komfort, ale również bezpieczeństwo. Podczas gdy wśród wielu sekwencji podczas praktyki musimy przenieść się na początek maty. Aby następnie wylądować na samym jej końcu. Przy czym zachować przyczepność i grunt pod stopami.

MATY DO JOGI POPULARNYCH PRODUCENTÓW

Firma Manduka powstała z prostego pomysłu, że lepsza mata do jogi może zmienić świat. Dodatkowo maty do jogi firmy Manduka to najwyższej jakości produkty z dożywotnią gwarancją na wybrane modele. Ponadto Manduka oferuje maty w wielu wariantach. Znajdziemy wśród nich zarówno maty z kauczuku, jak i wzmocnionego PVC.

Marka Bodhi (firmy Bodynova) ma ponad 20-letnie doświadczenie w produkowaniu mat i akcesoriów do jogi. Ponadto to jedna z niewielu marek działających tak długo na jogowym rynku. Co więcej- sądząc po tak długim doświadczeniu akcesoria firmy Bodhi są nieustannie udoskonalane. Głównie po to aby maty do jogi zmieniały się na lepsze. Warto zaznaczyć, że cały asortyment marki Bodhi jest produkowany w Niemczech. 

Twoja pierwsza mata do jogi

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Wykonanie maty do jogi – początkowo jogę praktykowano na… trawie. Z czasem jednak w obieg weszła skóra zwierząt i dywany. Po to by w końcu wyprodukować pierwszą matę do jogi – i to nie tak dawno temu. Obecnie na rynku znajdziemy maty do jogi wykonane z kauczuku, korka, PVC z dodatkowym wzmocnieniem z włókna węglowego, TPE, czy naturalnej gumy. Gama mat jest zatem bardzo szeroka. Ponadto, dzięki temu matę możemy dopasować do siebie, a nie swoją praktykę do maty. To znaczny krok w ewolucji akcesoriów do jogi.

Grubość maty do jogi – grubość mat do jogi zaczyna się od zaledwie 1,5mm, a kończy na 6mm. Taka rozbieżność nie jest przypadkowa. Grubość powala nie tylko dostosować matę do swojej budowy ciała. Wpływa ona również na preferencje oraz styl jogi, który praktykujesz.

Wielkość maty do jogi – standardowo maty do jogi mierzą 180cm, natomiast niektóre maty mają 200 cm. Ich dostępność gwarantuje odpowiednie dobranie długości maty do swojego wzrostu. Co jest kluczowe, ponieważ niektóre grupy asan wymagają dobrego podłoża na całej długości ciała. Dlatego dla joginów o wzroście powyżej 182cm polecamy maty do jogi 200 cm. 

Producent maty do jogi – joga staje się coraz bardziej popularna na całym świecie, przez co z każdym rokiem liczba producentów mat do jogi rośnie. W związku z tym w Joga Market stawiamy na producentów z najdłuższym doświadczeniem takich jak Manduka i Bodhi, oraz na Otu Yoga które produkują maty najwyższej jakości. Jednocześnie które są z nami na lata, poprzez stałe testowanie właściwie każdego ich rodzaju.

Mata do jogi

mata do jogimata do jogi
%
mata do jogimata do jogi
%

Mata do Jogi Lotus Pro Blue 6mm

129,00 
mata do jogimata do jogi
%

Mata do Jogi Ganges Pink 6mm

89,00 
mata do jogimata do jogi
%

Mata do Jogi Ganges Orange 6mm

89,00 
mata do jogimata do jogi
%

Mata do Jogi Ganges Green 6mm

89,00 
mata do jogimata do jogi
%

Mata do Jogi Asana Violet 4,5mm

69,00 
mata do jogimata do jogi
%

Mata do Jogi Asana Orange 4,5mm

69,00 
mata do jogimata do jogi
%

Mata do Jogi Asana Green 4,5mm

69,00 
mata do jogimata do jogi
%

Mata do Jogi Asana Blue 4,5mm

69,00