PROMOCJE DO - 10%

PROSTO I BEZPIECZNE: AKCEPTUJEMY SYSTEM PŁATNOŚCI PRZELEWY24

CZYM SIĘ KIEROWAĆ WYBIERAJĄC KAUCZUKOWĄ MATĘ DO JOGI?

Kauczukowa mata do jogi – jak ją wybrać oraz czym się kierować przy zakupie. Tego typu pytania w ostatnim czasie zasypały nie tylko sklepy internetowe z akcesoriami do jogi, ale i szkoły jogi oraz ich nauczycieli. Z pewnością wiele pytających znalazło odpowiedź, że kauczuk został okrzyknięty najlepszym tworzywem na matę do jogi ze względu na swoją przyczepność. Nie jest to jednak jedyna słuszna odpowiedź. Przede wszystkim na zakup maty do jogi składa się znacznie więcej czynników, które uwzględniliśmy w tym wpisie. 

Te informacje znajdziesz tutaj – na miejscu! W niejednym rankingu najlepszych mat do jogi kauczuk wypada najlepiej. Warto wiedzieć, że swoją popularność zawdzięcza nie tylko sporemu rozgłosowi, ale także niesamowitej praktyczności w użyciu. Mata do jogi wykonana z kauczuku od zawsze…

Najlepsza mata do jogi z kauczuku

W niejednym rankingu najlepszych mat do jogi – kauczukowa mata wypada najlepiej. W związku z tym warto wiedzieć, że swoją popularność zawdzięcza nie tylko sporemu rozgłosowi, ale także niesamowitej praktyczności w użyciu.

Kauczukowa mata do jogi zyskała reputację „najlepszej maty do jogi” ze względu na swoją przyczepność.

To przede wszystkim najważniejsza cecha maty dla wszystkich praktykujących jogę. Podczas gdy grubość, szerokość oraz waga przy wybieraniu kauczukowej maty do jogi gra już drugie skrzypce.

To jaką kauczukową matę do jogi wybrać przychodzi na myśl przy wykonywaniu podstawowych asan. Często podczas których mamy problem aby zapanować nad swoim dłońmi lub stopami, tak aby utrzymać je w stałej pozycji. 

W przeciwieństwie do wyboru oraz dostępności mat do jogi na rynku sprzed paru lat. Znacznie częściej sięgamy po rozwiązania dedykowane pod nasze indywidualne potrzeby.

Mata do jogi wykonana z kauczuku od zawsze była stworzona dla joginów wymagających perfekcji w jodze. Podczas gdy teraz wybierana jest również przez osoby mające styczność pierwszy raz z jogą. Wynika to ze zwiększonej świadomości – więcej czytamy, pytamy, dowiadujemy się o nowych rzeczach. To niewątpliwie jest dobre.

Jak wybrać kauczukową matę do jogi na lata

Na przestrzeni lat rynek akcesoriów do jogi, w tym mat poszerzył się kolosalnie. Niewątpliwie joga sama w sobie zaczęła być modna, co z kolei spowodowało znaczne zmiany w wielu aspektach produkcji akcesoriów do jogi.

Godna uwagi stała się analiza poszczególnych akcesoriów do jogi, których przez długi czas używano niezmiennie jako tych samych. Niegdyś mało kto zastanawiał się czy jego mata do jogi jest biodegradowalna, stworzona z naturalnych składników, lub jak długo mata do jogi będzie służyła. Wydaje się, że postrzeganie mat do jogi było ukierunkowane bardzo prosto.

Miała być i służyć.

Można śmiało określić, że kauczukowa mata do jogi powstała na drodze pewnej ewolucji wśród mat

Po pewnym czasie zaczęto zauważać, że to z czego zrobiona jest mata do jogi wpływa znacznie na komfort praktyki. W końcu kto chociaż raz nie stoczył nierównej walki z rozchodzącym się psie z głową w dół (Adho Mukha Svasana).

Ponadto wiele osób, które określiłyby potliwość swoich dłoni i stóp w stopniu praktycznie nie odczuwalnym zniechęcało się po pierwszych zajęciach. Nie ze względu na prowadzącego nauczyciela, chłód na sali lub niewłaściwy strój do jogi. Odpowiedzią na zdemotywowanie tych ludzi była mata, niedopasowana do ich oczekiwań.

Wydaje się, że w czasie wzlotów i upadków praktykujących jogę, producenci mat do jogi nie próżnowali. W związku z tym co rusz pojawiały się modyfikacje tworzywa PVC, pianki termoplastycznej, włókien oraz struktury maty do jogi. Podczas gdy mimo postępów dochodziło jednak do sytuacji w której nadal część osób miała problem z przyczepnością na macie do jogi. Co było powodem nieustannych pytań – jaką matę do jogi mam wybrać aby w końcu odczuwać satysfakcję z praktyki?

Tak metodą prób i błędów powstało tworzywo idealne do zbudowania z niego solidnej podstawy. To kauczuk okazał się materiałem bezkonkurencyjnym w przyczepności i utrzymaniu solidnej stabilizacji podczas praktyki jogi. To właśnie na kauczukowej macie można bezpiecznie i swobodnie doświadczać jogi.

Kauczukowa mata co jogi jako najczęstszy wybór

Kauczukowa mata do jogi od długiego już czasu jest najpopularniejszą wśród wyborów joginów. W końcu jako nieliczna propozycja maty do jogi ma ten najważniejszy czynnik, który decyduje przy zakupie. Jest niewątpliwie najbardziej antypoślizgową matą do jogi jaka istnieje wśród najbardziej popularnych producentów.

Następnymi czynnikami są już mniej znaczące, ale bardzo istotne kwestie wagi, długości, szerokości oraz pielęgnacji kauczukowej maty do jogi.

Mianowicie waga oraz grubość kauczukowej maty do jogi. Te z kolei często są od siebie zależne.

Wnioskując po tym mata do jogi kauczukowa o grubości 6 mm jest znacznie cięższa od maty z kauczuku o grubości ponad 1 mm. Powodem tego jest, że kauczuk z reguły nie należy do lekkiego materiału. W związku z tym nie możemy oczekiwać takiej lekkości jak przy macie do jogi z TPE lub PVC. 

Dla wielu joginów stanowi to nawet pewien plus, ponieważ kauczukowa mata stabilnie przylega do podłoża. Dlatego nie przesuwa się przy tym po jego powierzchni.

Jaką kauczukową matę do jogi wybrać w Joga Sklepie

Kauczukowa mata do jogi Mani Pro

Maty do jogi kauczukowe Mani Pro oprócz świetnej przyczepności przyciągają joginów jeszcze wizualnie. Kolory kauczukowej maty do jogi Mani Pro są intensywne i wyróżniają się na tle mat do jogi dostępnych na rynku. Kauczukowe maty do jogi Mani Pro mają w strukturze kauczuku bardzo mocny i trwały pigment, przez co robią niesamowite pierwsze wrażenie.

Kauczukowa mata do jogi Mani Pro ma grubość 4 mm, czyli najbardziej uniwersalną wśród mat. Mani Pro ma również wzór prowadzący przez środek maty. Co niewątpliwie ułatwia samokontrolę co do poprawności wykonywanych asan. Ponadto dla wielu joginów jest to bardzo istotne przy wyborze maty do jogi – zwłaszcza dla początkujących.

Dodatkowo warto wspomnieć, że kauczukowe maty do jogi są niezwykle trwałe. Warstwa kauczukowa na macie Mani Pro jest przede wszystkim bardzo skoncentrowna pod względem struktury. Co sprawia, ze kauczuk na macie Mani Pro tworzy taflę, na której wilgotne stopy i dłonie mają stabilne podłoże.

Kauczukowa mata do jogi Eco Pro

Kauczukowa mata do jogi Eco Pro marki Bodhi jest najbardziej obszerną kategorią wśród mat w naszym sklepie z akcesoriami do jogi.

Podobnie do swojej poprzedniczki kauczukowa mata do jogi Eco Pro wykonana jest w 100% z naturalnego kauczuku, bez udziału szkodliwych substancji. Tym samym jest przyjazna środowisku oraz podlega biodegradacji. Te cechy sprawiają, że kauczukowa mata do jogi Eco Pro jest często wybieraną matą wykonaną z kauczuku. Dzieje się tak ponieważ w poprzednich latach stawiano znacznie mniejszy nacisk na ekologiczne produkty różnego rodzaju. Co za tym idzie skład oraz pochodzenie składników z których są wykonane nie były tak skrupulatnie sprawdzane i weryfikowane. Podczas gdy teraz, jest to kluczowe przy wyborze maty do jogi, zwłaszcza w środowisku joginów – którzy często żyją w zgodzie z naturą. Dlatego kauczukowa mata do jogi Eco Pro jest dobrym wyborem dla kierujących się dbałością o środowisko.

Ponadto mata do jogi kauczukowa Eco Pro sprzedawana jest w wielu wariantach i o różnych grubościach. Co z kolei sprawia, że każdy, kto szuka dla siebie maty do jogi jest w stanie dopasować matę Eco Pro dokładnie do indywidulanego zastosowania.
Kauczukowa mata do jogi Eco Pro widnieje jako pozycja standardowa w kategoriach Joga Market, jak i specjalistyczna. W związku z tym jest często wybierana przez osoby często podróżujące (kauczukowa mata Eco Pro występuje w wersji podróżnej maty do jogi, co znacznie ułatwia przemieszczanie się z matą „zawsze pod ręką”). Lub wybierana przez osoby poszukujące długiej maty do jogi – takiej jak kauczukowa mata do jogi Eco Pro XL.

Ponadto kauczukową matę do jogi Eco Pro jesteśmy w stanie wyróżnić w wielu wariantach pod względem jej grubości.

Grubości kauczukowej maty do jogi Eco Pro:
6 mm (mata kauczukowa Eco Pro Diamond)
4 mm (standardowa mata do jogi z kauczuku Eco Pro oraz wersja XL)
1,3 mm (podróżna mata do jogi w wersji Travel).

Za godne uwagi w matach Eco Pro uważa się charakterystyczne wgłębienia w strukturze kauczuku na macie. Ich celem jest zatrzymywanie wilgoci, dając tym samym dodatkową przyczepność podczas praktyki.

Przy wyborze maty do jogi warto mieć na uwadze przede wszystkim nasz komfort w praktyce do jogi. W końcu to od nas zależy czy zajęcia jogi będą dla nas wartościowe czy wyjdziemy pełni frustracji w związku z mało przyczepnym podłożem.

Mamy nadzieję, że ten wpis ułatwił Twój wybór kauczukowej maty do jogi oraz przybliżył przede zwizualizował komfort jej posiadania.

Promocja na Międzynarodowy Dzień Jogi