POTRZEBA RYTUAŁU W NASZYM ŻYCIU
POTRZEBA RYTUAŁU W NASZYM ŻYCIU

Człowiek co dzień gdzieś biegnie, goni, spieszy się. Mamy samochody, samoloty, internet, telefon. Dzięki nim cały świat w zasięgu ręki. Planujemy, marzymy i zaczynamy realizować. Okazuje się że zaczyna nam brakować czasu. Wspaniałe zdobycze techniki, nie są w stanie wydłużyć doby. Pojawia się ciśnienie, stres i niepokój. Boimy się że...

czytaj całość »
MATA DO JOGI - HISTORIA
HISTORIA MATY DO JOGI

W dzisiejszych czasach mamy do wyboru maty do jogi o różnej strukturze, grubości czy wielkości. Wybór jest tak ogromy, że nie mamy pewności, jaka mata do jogi jest dla nas najlepsza. Warto uświadomić sobie, że na przestrzeni kilku tysięcy lat istnienia jogi na matach ćwiczymy zaledwie od czterdziestu.

czytaj całość »
KOBIETA W PRAKTYCE JOGI
KOBIETA W PRAKTYCE JOGI

Wiele ostatnio czasu poświęciłem zdrowiu kobiet. Zapewne dlatego że na zajęciach jogi stanowią większość stąd częściej słyszę o ich problemach. Z drugiej strony podziwiam je za to że potrafią zwrócić się do mężczyzny ze swoim problemem. Jest to z pewnością trudne...

czytaj całość »
SAVASANA - NAJTUDNIEJSZA ASANA W JODZE
Savasana - najtrudniejsza pozycja w jodze

...Savasana nie jest tylko kolejną asaną, jest pewnym stanem, mostem łączącym asany z kolejnymi składowymi ashtanga yogi, warstwami jednej, większej całości, które przenikają siebie i dzięki temu stanowią całość ...

czytaj całość »
Cele praktyki jogi
Cele praktyki jogi

Kiedy zaczynamy praktykować jogę przyświeca temu jakiś cel. Chcemy być zdrowsi, pozbyć się bólu pleców, marzymy o większej elastyczności ciała, pragniemy się wyciszyć i odstresować. Wszystkie te cele są bardzo dobre, ale jaki w zasadzie jest główny cel jogi, ten o którym mówią Jogasutry?

czytaj całość »
Oddziaływanie wygięć w tył na organizm
Oddziaływanie wygięć w tył na organizm

Dobrze wykonane pozycje z wygięciem w tył uelastyczniają kręgosłup i odżywiają go. Rozciągają także przestrzeń klatki piersiowej i poprawiają wydolność płuc. Poprawiają także wydolność gruczołów dokrewnych przez co wpływaja pozytywnie na naszą odporność na stres.

czytaj całość »
Dlaczego w praktyce jogi Iyengar’a używamy pomocy?
Dlaczego w praktyce jogi wg przekazu B. K. S. Iyengar’a używamy pomocy?

Pomoce w jodze Iyengara pomagają nam wykonać asanę, na którą nasze ciało jeszcze nie jest gotowe, sprawiają, że możemy dłużej trwać w asanie oraz pomagają zrozumieć sens asany. Ponadto zwiększają jakość i świadomość naszej praktyki oraz pozwalają lepiej zrozumieć nasze ciało. Są także nieodzownym elementem terapii jogą.

czytaj całość »
3 wskazówki jak praktykować jogę poza zajęciami.
3 wskazówki jak praktykować jogę poza zajęciami.

 

Wiele osób odczuwa przyjemny spokój, praktykując jogę podczas zajęć grupowych. Kiedy jednak wracamy po zajęciach do domu i codziennych problemów nasz spokój wewnętrzny zaczyna znikać. Oprócz korzyści dla naszego ciała i umysłu jakie niewątpliwie daje ciągła praktyka jogi na macie, warto również pomyśleć o ćwiczeniach, które możemy wykorzystać w każdym miejscu i o każdej porze dnia. Na początek proponujemy 3 poniższe praktyki.

 

 

 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl