12.07.2020 Dzień z jogą wśród przyjaciół - warsztat z Markiem Bednarskim

Dostępność: duża ilość
Cena: 100,00 zł 100.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

DZIEŃ Z JOGĄ WŚRÓD PRZYJACIÓŁ

12.07.2020
(niedziela)

 Za nami trudne miesiące, przez które wszyscy musieliśmy przejść. Dlatego chcemy zaproponować Wam wyjątkowy dzień z jogą w pięknym miejscu u podnóża Gór Stołowych, gdzie będziemy mogli spotkać się w gronie dawno niewidzianych jogowych przyjaciół, wspólnie praktykować na łonie natury, coś dobrego zjeść, wspólnie pobyć, porozmawiać, odetchnąć, zatrzymać czas. Zostawić za sobą miasto i cały pandemiczny stres. Zapraszamy serdecznie!

RÓWNOWAGA W PRAKTYCE

Często zdarza się, że osoby uprawiające sport podchodzą do treningów bez przygotowania, pomijając rozgrzewkę i rozciąganie. Taki sposób ćwiczenia można też zaobserwować u wielu osób praktykujących jogę - skupiają się wyłącznie na asanach, które zamierzają wykonać, nie biorąc pod uwagę przygotowania ciała do określonej pracy. Pomijają na przykład pozycje przygotowujące do wygięć w tył lub „atakują” Padmasanę bez rozgrzania kolan i bioder. Nie pamiętają również o pozycjach rozluźniających mięśnie i stawy po takiej pracy czy o niezbędnych pozycjach odwróconych. Niektórzy w swojej praktyce świadomie pomijają pozycje relaksacyjne i regeneracyjne, inni zaś wykonują wyłącznie takie zestawy asan.
Na warsztacie spróbuję nauczyć Was, jak praktykować, by zachować w swoim procesie bezpieczną równowagę. Jak uniknąć krzywdzenia siebie, mądrze układając swoje sekwencje. Jak pracować z ciałem, by praktyka była zrównoważona i bezpieczna, zarówno na płaszczyźnie fizycznej, jak i psychicznej.

Marek Bednarski

  

MIEJSCE

CAMPING STOŁOWOGÓRSKI NR 26
RADKÓW

 

PROWADZĄCY

Marek Bednarski - Dyplomowany i certyfikowany nauczyciel jogi metodą BKS IYENGARA® stopnia Inermediate Junior III. Praktykę jogi rozpoczął w roku 1992. Od 2005 r. prowadzi regularne zajęcia jogi. Dwukrotnie odbył miesięczne staże w Instytucie Iyengara w Punie (Indie), gdzie ćwiczył pod czujnym okiem Gity i Prashanta Iyengarów.

Ukończył kursy nauczycielskie: 2005-2008 r. Introductory I Introductory II, 2011-2012 r. Intermediate Junior I, 2014-2015 r. Intermediate Junior II, 2017 Intermediade Junior III. Wszystkie zdane przed komisją, w skład której wchodziła Rita Keller. Ostatni egzamin zdany z wyróżnieniem.
Uczestniczył w kursach terapeutycznych dla nauczycieli stopnia Junior i Senior, prowadzonych przez Lois Steinberg (USA) w latach 2012-2014. Od 2006 r. uczestniczył w warszatach jogi prowadzonych przez: Abhi Sridhar (Indie-wnuczka BKS Iyengara), Lois Steinberg (USA), Rita Keller (Niemcy), Corine Biria (Francja), Gabriella Gubillaro (Włochy), David Meloni (Florencja), Eyal Shifroni (Izrael), Christian Pisano (Nicea), Yogi Zain (Kalifornia).
W latach 2011-2012 ukończył kurs fizjoterapii w Policealnej Szkole Zawodowej „Omega”.
Współzałożyciel Fabryki Energii - Centrum Jogi Wrocław. Regularnie pisze artykuły do: "Yoga & Ayurveda" i Zwierciadlo.pl. Prowadzi bloga "Joga na co dzień".
Jest członkiem Komitetu Technicznego Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce.

 

 

 PLAN DNIA 12.07.2020 (niedziela)

11.00 - 14.00 praktyka asan - pierwszy blok

14.00 - 15.00 przerwa na lunch

15.00 - 17.00 praktyka asan - drugi blok

17.00 słodka przekąska i integracja

 

Camping Stołowogórski położony jest w cichej i spokojnej okolicy z pięknym widokiem na Szczeliniec. To idealna baza wypadowa dla codziennych wycieczek w Góry Stołowe i do Czech. Na terenie Campingu znajduje się akwen wodny, boisko sportowe i plac do gry w bule. Jest też pełen węzeł sanitarny. Camping Stołowogórski został wielokrotnie doceniony zostając laureatem Konkursu Mister Camping.

 

GARŚĆ INFORMACJI

 

Warsztat przeznaczony jest dla osób z poziomu ogólnego.

KOSZT
100 zł - opłata za warsztat (z posiłkiem)

POSIŁEK
lunch: danie vege, deser
po warsztacie: herbata i ciasto


INFORMACJE


Osobom, które chciałyby przyjechać na dłużej polecamy rezerwację noclegu bezpośrednio u właścicieli Campingu: 
http://camping.gorystolowe.info/index.php/rezerwacja-2/

SPRZĘT DO JOGI

Prosimy o zabranie ze sobą własnej maty, paska i koca do jogi.
Na miejscu do dyspozycji będą klocki do jogi.

Warsztat planowany jest na świeżym powietrzu, by w pełni odetchnąć po kilku miesiącach izolacji w domach. 
W razie niepogody przeniesiemy się do sali MOK w Radkowie.

* * *
 
Warsztat prowadzony wg metody BKS Iyengara® 
Przez cały czas trwania warsztatu możliwość konsultacji z nauczycielem.  

Warsztat ten nie ma charakteru szkoleniowego.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl