28.03.2021 WARSZTAT JOGI DLA KOBIET Z MARIĄ ROSZKOWSKĄ

Dostępność: produkt dostępny
Cena: 120,00 zł 120.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Kod produktu: dla_kobiet_Maria

Opis

Joga dla kobiet
Dostosowanie praktyki do miesięcznego cyklu

28.03.2021
(niedziela) 

Stając na macie do praktyki jogi, musimy brać pod uwagę naszą ogólną kondycję psychofizyczną. Odpowiednio dobrany zestaw asan i pranayam będzie sprzyjał naszemu lepszemu samopoczuciu i wspierał nasz organizm na wielu poziomach. W przypadku kobiet bardzo istotnym elementem naszej praktyki jest umiejętność dopasowania jej do miesięcznego cyklu. Ważne, by nauczyć się obserwować sygnały, które  wysyła nam nasze ciało i dobierać praktykę w taki sposób, aby wykonywane asany i pranayamy były dla nas faktycznym wsparciem. Nie od razu musi być to dla nas oczywiste, dlatego tym aspektem zajmiemy się na warsztacie. Dowiecie się, jak harmonizować praktykę z owulacją, menstruacją oraz etapami tuż przed miesiączką i zaraz po niej. Omówione zostaną najważniejsze ujęcia praktyki kobiecej.

Menstruacja

Joga Iyengara kładzie duży nacisk na nieco odmienną praktykę dla kobiet w trakcie miesiączki i nad tym zagadnieniem się pochylimy. Skupimy się na samej menstruacji, ale także na etapie tuż przed nią. Przeanalizujemy, jak modyfikować swoją praktykę, by była dla nas podporą w tym czasie - na jakich asanach się skupiać, a których lepiej unikać i dlaczego. Dowiecie się również jak minimalizować nieprzyjemne dolegliwości, które mogą się pojawić w trakcie miesiączki oraz co joga ma do zaproponowania w przypadku nieregularnych menstruacji. Serdecznie zapraszamy!

 

PROWADZĄCA

Maria Roszkowska - dyplomowany i certyfikowany nauczyciel jogi metodą BKS Iyengara® w stopniu Introductory II. Joga pojawiła się w jej życiu niespodziewanie pod koniec 2010 roku. Początkowo traktowana wyłącznie jako forma aktywności fizycznej, która miała jej pomóc uwolnić się od coraz większego emocjonalnego napięcia. Stopniowo jednak joga odkrywała przed nią swoje prawdziwe bogactwo i piękno - połączenie ciała, umysłu i duszy. Ujęcia człowieka w tak holistyczny sposób nieustannie ją fascynuje i jest źródłem inspiracji we własnej praktyce. Pierwsze kroki stawiała pod okiem Marka Bednarskiego, ukończyła 3-letni trening nauczycielski prowadzony przez Jurka Jaguckiego. Brała udział w licznych warsztatach prowadzonych przez różnych nauczycieli jogi Iyengara z Polski i z zagranicy (m. in. Abhijata Sridhar, Faeq Biria, Marcia Monroe, Lois Steinberg, Corrine Biria). W Fabryce Energii prowadzi zajęcia dla grup początkujących i średnio zaawansowanych.

 

PLAN DNIA 


10:00-13:00 - praktyka asan
13:00-14:30 – przerwa na lekki posiłek wegetariański
14:30-16:30 – sesja asan regeneracyjnych

 

MIEJSCE

Fabryka Energii Centrum Jogi Wrocław
pl. Wolności 7, I p.
Kamienica pod Złotym Dębem

 

 

SPRZĘT DO JOGI

Prosimy o zabranie ze sobą własnej MATY i PASKA DO JOGI.
Wszystkie inne pomoce do jogi zapewnia organizator.
 
GARŚĆ INFORMACJI
Zajęcia prowadzone wg metody BKS Iyengara®
Warsztat ten nie ma charakteru szkoleniowego.
Przez cały czas trwania warsztatu możliwość konsultacji z nauczycielem.
 
Serdecznie zapraszamy!

 

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl