INTRO I - 15.09.2019 - PRAKTYKA JOGI Z MARKIEM BEDNARSKIM

Cena: 120,00 zł 120.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

 PRAKTYKA JOGI Z MARKIEM BEDNARSKIM
SYLABUS INTRODUCTORY I

15.09.2019 (niedziela)

Dla początkujących i średnio zaawansowanych 

 

TEMAT


Zapraszamy na wyjątkowy dzień praktyki jogi, tym razem także dla osób początkujących. Tematem będą asany i pranayamy z poziomu Introductory I.  W metodzie B.K.S. Iyengara asany zostały podzielone na sylabusy. W ten sposób powstało 14 sekwencji asan i pranayam. Na poziom początkujący składają się 2 sekwencje. Etap średnio-zaawansowany to kolejnych 6, zaawansowany to następne 6. Zazwyczaj przeciętny jogin swym zakresem nie wykracza poza dwa pierwsze sylabusy. Przeciętnie praktykując z dużą gorliwością i zapałem, pomiędzy dziesiątym a dwudziestym rokiem praktyki zaczynamy wykonywać sylabusy od 3 do 5. 
Niewiele osób utrzymuje rygor praktyki, by przejść przez kolejne sylabusy. Marek Bednarski poświęcił 7 ostatnich lat swojego życia, by doskonalić sylabusy od 3 do 5, a więc Junior I, II i III.  Zdając na stopień Junior III w roku 2018 uzyskał międzynarodowy dyplom jogi Iyengara: Intermediate Junior III.

Tym razem zaczniemy od początku i pochylimy się nad pierwszym, najłatwiejszym poziomem -  Introductory I. Jeśli ktoś ćwiczy jogę Iyengara od co najmniej kilku miesięcy z pewnością będzie kojarzył pozycje jakie pojawią się na warsztacie. Są to podstawowe asany stojące i odwrócone, siady oraz skręty. Pojawią się też podstawowe pozycje odwrócone, takie jak Halasana i Salamba Sarvangasana. Ciekawym wyzwaniem jest jednak to, że będziemy je wykonywać w określonych czasach i to często stanowi trudność. Ponadto pozycje wykonamy praktycznie jedna po drugiej, co też może być bardzo ciekawym doświadczeniem. Warsztat Introductory I dla każdego z nas będzie z pewnością doskonałą okazją do tego aby się sprawdzić. Może to być dla nas chwila prawdy, która powie nam, czy na zajęciach jogi tylko bezrefleksyjnie wykonujemy polecenia nauczyciela czy też potrafimy słuchać swojego ciała i dostosowywać praktykę do swoich możliwości i ograniczeń. Pokaże nam także, czy wykonując pozycje podążamy w dobrym kierunku i czy rozumiemy sedno poszczególnych pozycji.

 

Niezależnie od poziomu, na jakim jesteś, czy jesteś już zaawansowany czy początkujący, warto sprawdzić się na tego typu warsztacie. Z pewnością każdy z nas wyniesie z niego wskazówki do swojej praktyki własnej.


Zajęcia prowadzone wg metody BKS Iyengara®

 

PROWADZĄCY


Marek Bednarski - Dyplomowany i certyfikowany nauczyciel jogi metodą BKS Iyengara® stopnia Intermediate Junior III. Praktykę jogi rozpoczął w roku 1992. W 2004 r. prowadził medytacje we Wrocławskim Centrum Terapii Naturalnych. Od 2005 r. prowadzi regularne zajęcia jogi. Ukończył kursy nauczycielskie: 2005-2008 r. Introductory I i II (prowadzący: K. Kocot), 2011-2012 r. Intermediate Junior I (prowadzący: J. Jagucki i K. Kocot), Intermediate Junior II (prowadzący: K. Pilorz), 2017 Intermediate Junior III (prowadzący: K. Pilorz). Uczestniczył w kursach terapeutycznych dla nauczycieli stopnia Junior i Senior, prowadzonych przez Lois Steinberg (USA) w latach 2012-2014. Od 2006 r. do 2014 uczestniczył w warsztatach jogi prowadzonych przez: Abhi Sridhar (Indie-wnuczka BKS Iyengara), Lois Steinberg (USA), Rita Keller (Niemcy), Corine Biria (Francja), Gabriella Gubillaro (Włochy), Eyal Shifroni (Izrael),  David Meloni (Florencja), Christian Pisano (Nicea). Dwukrotnie odbył miesięczne szkolenia w Instytucie Iyengara w Punie, gdzie ćwiczył pod czujnym okiem Gity i Prashanta Iyengarów.  W latach 2011-2012 ukończył kurs fizjoterapii w Policealnej Szkole Zawodowej „Omega”. Współzałożyciel Fabryki Energii - Centrum Jogi Wrocław. Regularnie pisze artykuły do: "Yoga & Ayurveda" i Zwierciadlo.pl. Prowadzi bloga "Joga na co dzień".  

 

KOSZT


120 zł  –  udział w warsztacie z posiłkiem 

Opłatę rezerwacji należy uiścić w terminie 5 dni od zapisania się.

 

PLAN DNIA  15.09.2019


09:00 - 12:00 praktyka asan i medytacja
12:30 - przerwa na posiłek wegetariański
14:00 - 16:00 relaks i pranayama

  

MIEJSCE


Fabryka Energii Centrum Jogi Wrocław

pl. Wolności 7, I p.

Kamienica pod Złotym Dębem

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl