INTRO I I - 08.12.2019 - PRAKTYKA JOGI Z MARKIEM BEDNARSKIM

Dostępność: duża ilość
Cena: 120,00 zł 120.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

 PRAKTYKA JOGI Z MARKIEM BEDNARSKIM
SYLABUS INTRODUCTORY II

08.12.2019 (niedziela)

Dla początkujących i średnio zaawansowanych 

 

TEMAT


Zapraszamy na wyjątkowy dzień praktyki jogi, tym razem także dla osób początkujących. Tematem będą asany i pranayamy z poziomu Introductory II. W metodzie B.K.S. Iyengara asany zostały podzielone na sylabusy. W ten sposób powstało 14 sekwencji asan i pranayam. Na poziom początkujący składają się 2 sekwencje obejmujące wszystkie podstawowe pozycje jogi. Etap średnio-zaawansowany to kolejnych 6, zaawansowany to następne 6. Zazwyczaj przeciętny jogin swym zakresem nie wykracza poza dwa pierwsze sylabusy. Przeciętnie praktykując z dużą gorliwością i zapałem, pomiędzy dziesiątym a dwudziestym rokiem praktyki zaczynamy wykonywać sylabusy od 3 do 5. Niewiele osób utrzymuje rygor praktyki, by przejść przez kolejne sylabusy. Marek Bednarski poświęcił 7 ostatnich lat swojego życia, by doskonalić sylabusy od 3 do 5, a więc Junior I, II i III. Zdając na stopień Junior III w roku 2018 uzyskał międzynarodowy dyplom jogi Iyengara: Intermediate Junior III.

 Tym razem skupimy się na asanach z poziomu  Introductory II.  Na poziomie tym będziemy mogli się sprawdzić w pozycjach stojących skręconych, wygięciach oraz pozycjach napinających brzuch. Nie zabraknie także skłonów oraz pozycji siedzących. W pozycjach odwróconych, takich jak Salamba Sarvangasana pojawią się zaś różne warianty. Warsztat Introductory II przeznaczony jest dla osób, które mają już dobrze opanowane pozycje z poziomu Introductory I  i chcą się sprawdzić w nieco trudniejszych asanach.  Pomoże nam to określić, na jakim poziomie znajduje się obecnie nasza praktyka jogi na czym musimy jeszcze popracować aby rozwijać się w dobrym kierunku.
 

Niezależnie od poziomu, na jakim jesteś, czy jesteś już zaawansowany czy początkujący, warto sprawdzić się na tego typu warsztacie. Z pewnością każdy z nas wyniesie z niego wskazówki do swojej praktyki własnej.

Lista pozycji, jakie pojawią si e na warsztacie znajduje się na stronie.


Zajęcia prowadzone wg metody BKS Iyengara®

 

PROWADZĄCY


Marek Bednarski - Dyplomowany i certyfikowany nauczyciel jogi metodą BKS Iyengara® stopnia Intermediate Junior III. Praktykę jogi rozpoczął w roku 1992. W 2004 r. prowadził medytacje we Wrocławskim Centrum Terapii Naturalnych. Od 2005 r. prowadzi regularne zajęcia jogi. Ukończył kursy nauczycielskie: 2005-2008 r. Introductory I i II (prowadzący: K. Kocot), 2011-2012 r. Intermediate Junior I (prowadzący: J. Jagucki i K. Kocot), Intermediate Junior II (prowadzący: K. Pilorz), 2017 Intermediate Junior III (prowadzący: K. Pilorz). Uczestniczył w kursach terapeutycznych dla nauczycieli stopnia Junior i Senior, prowadzonych przez Lois Steinberg (USA) w latach 2012-2014. Od 2006 r. do 2014 uczestniczył w warsztatach jogi prowadzonych przez: Abhi Sridhar (Indie-wnuczka BKS Iyengara), Lois Steinberg (USA), Rita Keller (Niemcy), Corine Biria (Francja), Gabriella Gubillaro (Włochy), Eyal Shifroni (Izrael),  David Meloni (Florencja), Christian Pisano (Nicea). Dwukrotnie odbył miesięczne szkolenia w Instytucie Iyengara w Punie, gdzie ćwiczył pod czujnym okiem Gity i Prashanta Iyengarów.  W latach 2011-2012 ukończył kurs fizjoterapii w Policealnej Szkole Zawodowej „Omega”. Współzałożyciel Fabryki Energii - Centrum Jogi Wrocław. Regularnie pisze artykuły do: "Yoga & Ayurveda" i Zwierciadlo.pl. Prowadzi bloga "Joga na co dzień".  

 

KOSZT


120 zł  –  udział w warsztacie z posiłkiem 

Opłatę rezerwacji należy uiścić w terminie 5 dni od zapisania się.

 

PLAN DNIA  08.12.2019


09:00 - 12:00 praktyka asan i medytacja
12:30 - przerwa na posiłek wegetariański
14:00 - 16:00 relaks i pranayama

  

MIEJSCE


Fabryka Energii Centrum Jogi Wrocław

pl. Wolności 7, I p.

Kamienica pod Złotym Dębem

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl