Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Paczkomaty Inpost (dostawa 2-4 dni robocze)) już od 299,00 zł.

Książka - Praktyka jogi dla kobiet - Lois Steinber

Dostępność: produkt dostępny
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 69,90 zł 69.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4
Producent: -
Kod produktu: 9788375791969

Opis

Praca Lois Steinberg stanowi szerokie kompendium wiedzy na temat praktyki jogi dla kobiet opartej na nauczaniu Gity Iyengar, niekwestionowanego autorytetu w tej dziedzinie. Sekwencje zaprezentowane w niniejszej publikacji są efektem wielu lat pracy i doświadczeń. Mają one uzdrawiający wpływ na ciało oraz psychikę kobiet praktykujących jogę.

Lois Steinberg przedstawia sprawdzone sekwencje terapeutyczne, które pomogą zmniejszyć przykre objawy menstruacji bądź całkowicie zlikwidować zaburzenia cyklu miesięcznego i towarzyszące im dolegliwości.  

Poszczególne pozycje w każdej sekwencji zostały dokładnie opisane i przedstawione na zdjęciach wraz ze szczegółowym objaśnieniem dotyczącym użycia pomocy. Fotografie obrazują także różne warianty asan oraz ukazują krok po kroku etapy wchodzenia w bardziej skomplikowane pozycje. Niektóre z zaprezentowanych wariantów mogą być praktykowane w czasie menstruacji, inne z kolei tuż przed nią i po jej zakończeniu. 

Książka stanowi bogate źródło wiedzy, ukazanej w sposób usystematyzowany i wyczerpujący. Jest szczególnie cenna nie tylko dla praktykujących kobiet, ale także dla wszystkich instruktorów jogi według metody Iyengara. Większość z nich zetknęła się z takim nauczaniem jedynie na warsztatach u najlepszych nauczycieli ( a do takich należy Lois Steinberg ) lub w instytucie w Punie.Książka stanowi kompendium wiedzy na temat praktyki jogi dla kobiet.

Prezentuje:

  • zestawy asan do praktykowania przez kobiety w różnych fazach cyklu,
  • wypróbowane sekwencje terapeutyczne w przypadku zaburzeń związanych z menstruacją,
  • precyzyjny opis pracy w asanach,
  • liczne zdjęcia, które ukazują różne warianty asan oraz poszczególne etapy wchodzenia w pozycje,
  • dokładny opis sposobów wykorzystania pomocy w jodze Iyengara,
  • podstawy budowania sekwencji terapeutycznych ( dla nauczycieli jogi )
 

Rekomendacja samego Mistrza B.K.S. Iyengara:

"Moje błogosławieństwo i najlepsze życzenia.
Z prawdziwą przyjemnością przeczytałem książkę dr Lois Steinberg Praktyka jogi dla kobiet.

Autorka w swojej pracy nie ogranicza się do teorii czy akademickich rozważań. Dzieli się z czytelnikami praktyczną wiedzą opartą na doświadczeniu oraz zrozumieniu zarówno fizycznych, jak i psychicznych stanów, które towarzyszą kobiecie w trakcie cyklu miesięcznego.

Lois Steinberg drobiazgowo, krok po kroku, zaprezentowała, w jaki sposób zestawiać asany, aby pozwalały kobietom praktykującym jogę przezwyciężać indywidualne zaburzenia cyklu i związane z tym dolegliwości, które mogą odczuwać przed menstruacją, w czasie jej trwania i po zakończeniu, niezależnie od tego, w jakim są wieku.

Jestem przekonany, że przygotowując niniejszą publikację, autorka oddała ogromną przysługę wszystkim kobietom, które pragną zachować dobrą kondycję, zdrowie i równowagę psychiczną. Gorąco wspieram jej dalsze działania w tym kierunku."
             

                                                                                        B.K.S. Iyengar  

Liczba stron: 368

Oprawa: miękka

Wymiary: 250 x 280

Wydawnictwo: Galaktyka, Łódź 2011

 

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl