Świat do góry nogami cz. I - 29.09.2019 - pozycje odwrócone dla osób początkujących

Dostępność: duża ilość
Cena: 100,00 zł 100.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: SWIAT_1

Opis

Świat do góry nogami cz. I

 

TEMAT


Pozycje odwrócone (Viparita sthiti) są wyjątkową grupą asan i odgrywają kluczową rolę w praktyce jogi. Stanie na głowie – Salamba Sirsasana i stanie na barkach – Salamba Sarvangasana uważa się za dwie najważniejsze pozycje, królewską parę asan, których nie powinno zabraknąć w naszej codziennej praktyce. Odwrócenie ciała do góry nogami zapobiega negatywnym skutkom oddziaływania grawitacji na nasz organizm, zapobiega opadaniu organów, korzystnie wpływa również na układ krwionośny, oddechowy, limfatyczny, nerwowy i hormonalny. Lista korzyści z wykonywania tych pozycji jest naprawdę bardzo długa. Zanim jednak w pełni będzie można korzystać z wszystkich dobrodziejstw tej grupy asan, trzeba wiedzieć jak prawidłowo je wykonywać. Na tym warsztacie, podzielonym na dwie części, nauczysz się podstawowych pozycji odwróconych i bezpiecznego ich wykonywania.

Część I – Halasana i Salamba Sarvangasana

 

"Nie można przecenić ogromnego znaczenia Sarvangasany. Jest to jedno z największych dóbr ofiarowanych ludzkości przez starożytnych mędrców. Sarvangasana jest matką wśród asan. Jak matka dba o harmonię i szczęście w domu, tak asana ta przyczynia się do harmonii i szczęścia w organizmie człowieka." BKS Iyengar

W części pierwszej warsztatu zajmiemy się pozycjami Halasana i Salamba Sarvangasana. Krok po kroku nauczymy się jak osadzać ciężar ciała na barkach, aby potem stabilnie i w bezpieczny sposób wykonywać pozycję świecy. Zapraszam przede wszystkim osoby początkujące z min. 3-miesięczną praktyką, które chcą się nauczyć pozycji odwróconych, jak również te, które już posiadaną wiedzę chciałyby sobie usystematyzować.

 

Zajęcia prowadzone wg metody BKS Iyengara®

Warsztat ten nie ma charakteru szkoleniowego.

 

PROWADZĄCY 

MARIA ROSZKOWSKA

Dyplomowany i certyfikowany nauczyciel jogi metodą BKS Iyengara® w stopniu Introductory II. Joga pojawiła się w jej życiu niespodziewanie pod koniec 2010 roku. Początkowo traktowana wyłącznie jako forma aktywności fizycznej, która miała jej pomóc uwolnić się od coraz większego emocjonalnego napięcia. Stopniowo jednak joga odkrywała przed nią swoje prawdziwe bogactwo i piękno - połączenie ciała, umysłu i duszy. Ujęcia człowieka w tak holistyczny sposób nieustannie ją fascynuje i jest źródłem inspiracji we własnej praktyce. Pierwsze kroki stawiała pod okiem Marka Bednarskiego (Intermediate Junior III), ukończyła 3-letni trening nauczycielski prowadzony przez Jurka Jaguckiego (Intermediate Senior III). Brała udział w licznych warsztatach prowadzonych przez nauczycieli jogi Iyengara z Polski i z zagranicy (m. in. Abhijata Sridhar, Faeq i Corrine Biria, Marcia Monroe, Lois Steinberg, David Meloni, Christian Pisano). Zafascynowana praktyką i nauczaniem Davida Meloni (Florencja, Advanced Senior II) utrzymuje z nim regularny kontakt, uczestnicząc w prowadzonych przez niego warsztatach. W Fabryce Energii prowadzi zajęcia dla grup początkujących i średnio zaawansowanych.

 

PLAN DNIA 


09:00 – 11:00 – praktyka asan

11:00 - 12:00 - przerwa na posiłek wegetariański

12:00 – 14:00 – praktyka asan

 

MIEJSCE


Fabryka Energii Centrum Jogi Wrocław
pl. Wolności 7, I p.
Kamienica pod Złotym Dębem

 

KOSZT


 100 zł  –  udział w warsztacie z posiłkiem

 

 

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl