Świat do góry nogami cz. II - 24.11.2019 - pozycje odwrócone dla osób początkujących

Dostępność: duża ilość
Cena: 100,00 zł 100.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Świat do góry nogami cz. II

Nauka pozycji odwróconych dla osób początkujących

24.11.2019

Dla początkujących
Wymagane minimum 5 miesięcy praktyki oraz znajomość Salamba Sarvangasany

 TEMAT


Pozycje odwrócone (Viparita sthiti) są wyjątkową grupą asan i odgrywają kluczową rolę w praktyce jogi. Stanie na głowie – Salamba Sirsasana i stanie na barkach – Salamba Sarvangasana uważa się za dwie najważniejsze pozycje, królewską parę asan, których nie powinno zabraknąć w naszej codziennej praktyce. Odwrócenie ciała do góry nogami zapobiega negatywnym skutkom oddziaływania grawitacji na nasz organizm, zapobiega opadaniu organów, korzystnie wpływa również na układ krwionośny, oddechowy, limfatyczny, nerwowy i hormonalny. Lista korzyści z wykonywania tych pozycji jest naprawdę bardzo długa. Zanim jednak w pełni będzie można korzystać z wszystkich dobrodziejstw tej grupy asan, trzeba wiedzieć jak prawidłowo je wykonywać. Na tym warsztacie, podzielonym na dwie części, nauczysz się podstawowych pozycji odwróconych i bezpiecznego ich wykonywania.

 

 

Część II – Salamba Sirsasana 

"Regularne i precyzyjne wykonywanie Sirsasany rozwija ciało, poddaje umysł dyscyplinie i rozszerza horyzonty ducha. Człowiek staje się zrównoważony i odporny na cierpienia i przyjemności, straty i zyski, hańbę i chwałę, porażki i zwycięstwa" BKS Iyengar

Po opanowaniu Salamba Sarvangasany przychodzi czas na wprowadzenie Salamba Sirsasany. Kluczowym elementem będzie tu właściwe ustawienie ciała oraz odpowiednia praca barków, aby stojąc na głowie nasza szyja była bezpieczna. Znowu krok po kroku dojdziemy do finalnej pozycji, określanej często jako króla wśród asan. Omówiona zostanie również kolejność w jakiej poznane asany odwrócone powinny być praktykowane.

 

Zajęcia prowadzone wg metody BKS Iyengara®

Warsztat ten nie ma charakteru szkoleniowego.

 

PROWADZĄCY


MARIA ROSZKOWSKA - Dyplomowany i certyfikowany nauczyciel jogi metodą BKS Iyengara® w stopniu Introductory II. Joga pojawiła się w jej życiu niespodziewanie pod koniec 2010 roku. Początkowo traktowana wyłącznie jako forma aktywności fizycznej, która miała jej pomóc uwolnić się od coraz większego emocjonalnego napięcia. Stopniowo jednak joga odkrywała przed nią swoje prawdziwe bogactwo i piękno - połączenie ciała, umysłu i duszy. Ujęcia człowieka w tak holistyczny sposób nieustannie ją fascynuje i jest źródłem inspiracji we własnej praktyce. Pierwsze kroki stawiała pod okiem Marka Bednarskiego (Intermediate Junior III), ukończyła 3-letni trening nauczycielski prowadzony przez Jurka Jaguckiego (Intermediate Senior III). Brała udział w licznych warsztatach prowadzonych przez nauczycieli jogi Iyengara z Polski i z zagranicy (m. in. Abhijata Sridhar, Faeq i Corrine Biria, Marcia Monroe, Lois Steinberg, David Meloni, Christian Pisano). Zafascynowana praktyką i nauczaniem Davida Meloni (Florencja, Advanced Senior II) utrzymuje z nim regularny kontakt, uczestnicząc w prowadzonych przez niego warsztatach. W Fabryce Energii prowadzi zajęcia dla grup początkujących i średnio zaawansowanych.

 

KOSZT


100 zł  –  udział w warsztacie z posiłkiem

Opłatę rezerwacji należy uiścić w terminie 5 dni od zapisania się.

 

Plan warsztatu


09:00 – 11:00 – praktyka asan

11:00 – 12:00 – przerwa na posiłek

12:00 – 14:00 – praktyka asan

  

MIEJSCE


Fabryka Energii Centrum Jogi Wrocław

pl. Wolności 7, I p.

Kamienica pod Złotym Dębem

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl