PROMOCJE DO - 10%

PROSTO I BEZPIECZNE: AKCEPTUJEMY SYSTEM PŁATNOŚCI PRZELEWY24

Jaką matę wybrać do jogi Kundalini

Darek Sobiecki jest certyfikowanym nauczycielem Kundalini i Hatha Jogi. Przez lata praktyki udało mu się osiągnąć niesamowitą przemianę na poziomie fizycznym, psychicznym i emocjonalnym. Dla Darka joga to proces, który trwa i dlatego też ten proces jest piękny.

Darek i jego ulubiony rodzaj mat do jogi

Moja przygoda z jogą zaczęła się kilka lat temu i przyznaję, że rzeczywiście mata to podstawa jeśli chodzi o komfort praktyki. Niejednokrotnie przekonałem się, że nieodpowiednia mata, może powodować rozproszenie bądź nawet utrudniać wykonywanie asan. Myślę, że każdy kto choć raz miał pod swoimi stopami nieodpowiednią matę, będzie miał podobną historię do podzielenia się. 

Najlepsza mata do jogi Kundalini – korkowa

Jeśli chodzi o jogę Kundalini to najbardziej lubię praktykować na macie korkowej. Po pierwsze mam poczucie, że jest najbardziej ekologiczna i naturalna. Jest delikatna w dotyku, miękka, ma również naturalny zapach. Jest bardzo lekka, więc jeśli jeździsz na wyjazdy jogiczne, gdzie podstawą zajęć jest medytacja to ta mata sprawdzi się idealnie. Natomiast jej ciężar warto sprawdzić, bo niektóre maty mają grubszą warstwę pod korkiem i wówczas „bardzo lekka” zmienia się w „ciężka”. Warto pamiętać, że korek nie jest aż tak trwałym materiałem, jak tworzywa sztuczne. Moja mata mimo znamion korzystania z niej, wciąż mi służy. 

Maty do jogi korkowe

Korek ma właściwości antybakteryjne i antyalergiczne, co dla niektórych praktykujących może być niezwykle ważne. Raz na jakiś czas wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką i mata pozostaje czysta. Mata korkowa Cork Pro jest niezwykle przyjemna i ciepła w dotyku; idealna do praktyki relaksów i pranayam. Pozwala czerpać przyjemność ze spokojnej, statycznej praktyki a kontakt ciała z naturalnym, gładkim podłożem sprawia, że jesteśmy w stanie w pełni się rozluźnić i zrelaksować.

No products were found matching your selection.

Poczytaj o innych matach i akcesoriach do jogi

Promocja na Międzynarodowy Dzień Jogi