PROMOCJE DO - 10%

PROSTO I BEZPIECZNE: AKCEPTUJEMY SYSTEM PŁATNOŚCI PRZELEWY24

Jak matę wybrać? - Iyengara

Jogę praktykuję od 2014 roku. Już po pierwszych zajęciach wiedziałam, że powrócę na kolejne. Zmieniałam miejsca, nauczycieli, style jogi, aż trafiłam do Fabryki Energii na jogę Iyengara i to było to, czego szukałam. A dlaczego właśnie joga Iyengara? Bo oprócz możliwości bycia tu i teraz, nabrania pokory i wyrozumiałości dla własnych niedoskonałości, umiejętności spojrzenia z dystansem na to, co robię, ta metoda jogi dzięki używaniu przeróżnych pomocy, pozwala mi dotrzeć w każdy rejon ciała, uważnie go obserwować i odczuwać.

Kinga i jej ulubiony rodzaj mat do jogi

Jako nauczyciel jogi w Fabryce Energii zostałam poproszona
o przetestowanie kilku mat z bardzo szerokiego asortymentu Joga Marketu. Propozycja ta niezwykle mi się spodobała bo właśnie stoję przed decyzją o zakupie nowej maty. 

Mata do jogi Eco Pro

Nadszedł czas na wypróbowanie maty, która zawsze podobała mi się najbardziej i na którą to próbę nie mogłam się doczekać – mata Eco Pro. Składa się z dwóch warstw kauczuku przedzielonych siatką włókninową po to aby zapobiegać rozciąganiu się maty podczas praktyki co powoduje, że praktykujący czuje się komfortowo i stabilnie. Kauczuk jako naturalna guma jest antypoślizgowy a tą cechę wzmacnia jeszcze chropowaty bieżnik na powierzchni maty.

Maty Eco Pro

Dzięki ich warstwowej budowie, w trakcie praktyki nie ma się wrażenia „pływania” na macie tylko czuje się pełną kontrolę nad każdym ruchem. Wbrew pozorom, bardzo dobrze praktykuje się na niej relaksy – dobrze izoluje od podłoża i pozycje odwrócone – docisk przedramion do twardej maty pozwala czuć komfort i stabilność w staniu na głowie czy przedramionach. Należy mieć jednak na uwadze, że takie maty nie są tak trwałe i niezniszczalne, jak te wykonane z pcv. Na skutek działania promieni słonecznych mogą zmieniać nieco kolor, a po kilku latach użytkowania zaczynają się ścierać i kruszyć. Jednak pamiętać należy, że to powoduje iż są w pełni biodegradowalne.

Poczytaj o innych matach i akcesoriach do jogi

Odkrywaj jogę razem z nami!

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z nowościami i wydarzeniami.

Po zapisaniu się do newslettera otrzymasz od nas 10 %
rabatu na produkty z naszego sklepu. Tak na dobry początek
twojej przygody. Namaste.

Promocja na Międzynarodowy Dzień Jogi