PROMOCJE DO - 10%

PROSTO I BEZPIECZNE: AKCEPTUJEMY SYSTEM PŁATNOŚCI PRZELEWY24

Najlepsza mata do jogi Vinyasa

Karolina Gawlik praktykuje jogę od 2015 roku, a w 2019 znalazła się w wymarzonym miejscu na północy Indii, żeby zgłębić techniki jogi – nie tylko jej fizycznego aspektu, ale w szerszym kontekście całego systemu wartości i praktyk mentalnych. Tak ukończyła kurs RYS200 Yoga Teacher Training / Avdhoot Ashram Rishikesh. 
Z zawodu jest architektem, a z potrzeby spędzania większej ilości czasu poza biurkiem – instruktorką jogi.

Karolina i jej ulubiony rodzaj mat do jogi

Jestem instruktorem Vinyasy jogi, co oznacza dużą dynamikę ruchu. W tym rodzaju jogi pojawia się dużo przejść i ciągłych zmian pozycji. Dużą rolę w takiej praktyce odgrywa antypoślizgowość maty. Oczywiście w trakcie praktyki pocimy się, więc chcemy mieć pewność, że mata zachowa swoją przyczepność nawet wtedy gdy zostaje zwilżona potem.

Najlepsza mata do jogi Vinyasa– kauczukowa

Natomiast mata kauczukowa z bieżnikiem jest bardzo wytrzymała. Jest wykonana w całości z jednego materiału, a jej powierzchnia jest teksturowana – to wspomniany powyżej bieżnik, który ma super przyczepności i antypoślizgowość. Mata nie powinna się ścierać, nawet przy długotrwałym użytkowaniu. Jest natomiast bardziej twarda i zbita niż ta z kauczuku gładkiego, dlatego komfort jej użytkowania jest nieco mniejszy. Na pewno jej zbitość zapewnia lepszy komfort w pozycjach balansujących na jednej nodze. Jest również dość ciężka jeśli bierzemy pod uwagę łatwość noszenia jej na każde zajęcia. Technicznie wykonana jest bardzo dokładnie.

Mata do jogi kauczukowa Mani Pro

Mata z kauczuku gładkiego na pewno jest matą najwygodniejszą – to mata miękka i przyjemna w dotyku. Kauczukowa warstwa na wierzchu jest gładka, więc łatwa w utrzymaniu czystości. Druga warstwa bardziej gąbczasta nadaje macie super miękkość. Na pewno zapewnia największy komfort przy asanach, w których wywieramy duży nacisk na kolana. Może za to okazać się dla niektórych zbyt gruba i miękka w podejściu do asan balansujących na jednej nodze. Zapewnia również dużą przyczepność. Mata jest dostępna w różnych kolorach. Znajdziemy ją zarówno w odcieniach bardzo żywych jak i tych stonowanych. Posiada graficzne linie, które pomagają dobrze ustawić się na macie. Mata ta jest na pewno z górnej półki i poleciłabym ją osobom, które cenią sobie duży komfort oraz narzekają na ból kolan czy łokci przy asanach obciążających te części ciała.

Maty do jogi kauczukowe

Każdy jogin dobrze wie, że śliska mata może skutecznie wyprowadzić z równowagi. Kauczuk to tworzywo, które nie ma sobie równych w kategorii, jaką jest przyczepność. Nic więc dziwnego, że maty wykonane z kauczuku to pierwszy wybór znakomitej większości praktykujących jogę we wszystkich jej nurtach.

Poczytaj o innych matach i akcesoriach do jogi

Odkrywaj jogę razem z nami!

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z nowościami i wydarzeniami.

Po zapisaniu się do newslettera otrzymasz od nas 10 %
rabatu na produkty z naszego sklepu. Tak na dobry początek
twojej przygody. Namaste.

Promocja na Międzynarodowy Dzień Jogi